Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

TULOKSET

BIS-TULOKSET

Näyttelyn paras pentu
1. suomenpystykorva Aika-Ajon Jysky om. Sahioja Pasi Eno
2. pohjanpystykorva Bobegagårdens Blizka om. Helisten Mikko, Jääli
3. karjalankarukoira Huhtian Kusti om. Heikkinen Jarmo. Säyneinen

Näyttelyn paras veteraani
1. pohjanpystykorva Joutsenvaaran Becky Lou om. Mäkelä Kristiina & Jorma, Kihniö
2. karjalankarhukoira Jättösarven Karu om. Tolvanen Lea & Vakkala Jouko, Simoniemi
3. suomenpystykorva Sävelen Mahti om. Valtanen Voitto Puhos

Näyttelyn paras kasvattajaryhmä
1. pohjanpystykorva Joutsenvaaran om. Mäkelä Kristiina & Jorma, Kihniö
2. suomenpystykorva Loukkaharjun om. Silomäki Arvo, Parkano
3. karjalankarhukoira Sarvivaaran om. Lehtola Mikko, Kulho

Näyttelyn paras jälkeläisryhmä
1. suomenpystykorva Sävelen Mahti om. Valtanen Voitto, Puhos

Näyttelyn paras BIS
1. karjalankarhukoira Bear Buster´s Ari om. Hyytiäinen Heikki & Lahtinen Kati & Ruotsalainen Vesa, Oulainen
2. pohjanpystykorva Hopeapajulaakson Piekka om. Oikarainen Arto Juornaankylä
3. suomenpystykorva Kekkeruusin Vicky om. Heikkinen Matti, Kajaani

 

KARJALANKARHUKOIRA TUOMARI MATTI PALOJÄRVI

1 uros pen7-9 kk Huhtian Kusti Heikkinen Jarmo Säyneinen 1 KP ROP PENTU BIS PENTU 3

2 narttu pen 5-7 Saaga Havuluoto Aki Kurikka 1

3 uros jun Hirviparoonin Maukka Mustikkamaa Janne Niinimäki H

5 uros jun Jättösarven Myrsky Tolvanen Lea & Vakkala Jouko Simoniemi ERI 3

6 uros jun Koivukorven Jykerö Lipponen Jukka Nurmes HYL

7 uros jun Koivukorven Pahis Nikula Eero Pudasjärvi ERI 2 SA

8 uros jun Punkkikorven Oula Laitinen Tuomas Lempyy H

9 uros jun Raitapaidan Lalli Ourama Nena Lohja POISSA

10 uros jun Saarikontion Roki Rantala Reijo Poikelus ERI 1SA

11 uros nuo Teilojan Gekko Muhonen Jukka Köping EH 1

12 uros avo Arialin Hiku Kovalainen Janne Kuhmo EH 3

13 uros avo Bear Buster´s Ari Hyytiäinen Heikki & Lahtinen Kati & Ruotsalainen Vesa Oulainen ERI 1 SA PU 1 ROP BIS 1

14 uros avo Mehtäkanteleen Kuisma Lipponen Eeva Valtimo ERI 2 SA

15 uros avo Molssin Jytäkkä Ikonen Hannu Koijärvi H

16 uros avo Vikitan Velho Jantunen Jukka Särkisalmi H

17 uros käy Ahorannan Jyly Vatanen Erkki Joensuu ERI

18 uros käy Erauspojan Albert Halme Esko & Maaninka V Posio POISSA

19 uros käy Jättösarven Miska Suhonen Ilkka Keminmaa ERI 2 SA PU 4 VARA SERT

20 uros käy Kantolanrinteen Sakke Kallinen Pasi Salokylä ERI

21 uros käy Mehtäkanteleen Nöpö Parviainen Timo Taivalkoski H

22 uros käy Molssin Ksisu Havuluoto Aki Kurikka EH

23 uros käy Molssin Varma Heikkinen Juhani Ruunaa H

24 uros käy Mustikkavuoren Jaro Grönthal Jukka Lepsämä POISSA

25 uros käy Riekkilän Koda Ruoppa Matti & Ihalainen Tanja Pulp ERI

26 uros käy Rinkisen Jalmari Koljonen Teemu Kulho H

27 uros käy Råbockens Urho Hämähäkki Loimupalo Tiina Riste ERI 1 SA PU 3 SERT MVA

28 uros käy Sarvivaaran Retu Uusitalo Sakari Inget EH

29 uros käy Suvenperän Hosa Rajaniemi Matti Kemi EH

30 uros käy Teilojan Mysti Tyni Petri Kuusamo ERI 4 SA

31 uros käy Valtti Kokkonen Kalle Särkisalmi ERI

32 uros käy Wihtori Leppänen Jukka & Repo-Leppänen Maarit Heinävesi EH

33 uros käy Vikitan Vekku Väänänen Vesa Reijola ERI 3 SA

34 uros käy Vikitan Vote Puustinen Seppo & Heikki Suhmura EH

35 uros val Karhusuon Saku Uusitalo Tapio Isojoki ERI 1 SA PU 2

36 uros val Ruskavaara Jätkä Mykkänen Juhani Rovaniemi ERI 3

37 uros val Tuulisuon Riko Teurajärvi Mika & Ekonoja Eki Hirvas ERI 2 SA

38 uros vet Jättösarven Karu Tolvanen Lea & Vakkala Jouko Simoniemi ERI 1 SA ROP VET BIS VET 2

39 narttu jun Alma Vesterinen Tiina & Jarmo Puntala EH 4

40 narttu jun Huijarin M-Klaara Leppänen Jukka & Repo-Leppänen Maarit Heinävesi ERI 1 SA

41 narttu jun Keroharjun Kira Rantala Antti Länsi-Teisko EH 3

42 narttu jun Käsimäen Piri Silvennoinen Janne Kerimäki H

43 narttu jun Sarvivaaran Saemi Seppänen Niina Saarenkylä EH

44 narttu jun Sarvivaaran Rita Tennilä Elina Posio ERI 2

58 narttu nuo Sarvivaaran Kira Tennilä Elina Posio EH 2

45 narttu nuo Ståndskallets Lirka Räihä Ahti & Jarkko & Sara Kiuruvesi ERI 1 SA PN 3 SERT

46 narttu nuo Tuuttikorven Hilma Holappa Pasi Paltamo H

47 narttu nuo Vikitan Veera Rämö Teppo Onttola H

48 narttu nuo Vikitan Vieno Puustinen Seppo Suhmura EH 3

49 narttu avo Ahorannan Söpö Vatanen Minna Joensuu ERI 1 SA PN 1 VSP

50 narttu avo Erauspojan Minni Kokko Anu & Marko Liperi H

51 narttu avo Haapakorven Hilla Lehto Jukka Punkaharju H

52 narttu avo Hanka Hurtin Venla Eronen Olli Itä-Soisalo H

53 narttu avo Kerrostalon Ihannelma Kaikkonen Nora Salokylä ERI

54 narttu avo Pihlajakiven Tuxu Jääskeläinen Juha Heinävaara ERI 2 SA

55 narttu avo Rinkisen Piitu Mäki Joona Eno EH

56 narttu avo Rinkisen Pinni Ylönen Elisa & Matti Kangasniemi ERI 3

57 narttu avo Rinkisen Stara Harinen Jussi Kulho ERI 4

59 narttu käy Kosselon Sari Ripatti Timo Hurissalo ERI 1 SA PN 4 VARA SERT

60 narttu käy Molssin Rana Ikonen Risto & Kärkkäinen Arto Ilomantsi H

61 narttu käy Rinkisen Sanni Tynnyrinen Herkko Siilinjärvi H

62 narttu käy Saarikontion Windy Tahvonen Seppo Vaajakoski H

63 narttu val Jättösarven Kerttu Tolvanen Lea & Vakkala Jouko Simoniemi ERI 1 SA PN 2

64 narttu val Kosselon Anu Ripatti Timo Hurissalo EH 4

65 narttu val Kuura-Aamun Tiitu Kokko Jan & Lehtonen Katja Savero ERI 3

66 narttu val Ruskavaara Täplä Mykkänen Raija Rovaniemi ERI 2 SA

67 narttu vet Keroharjun Manta Ahola Maija & Rauno Salla ERI 1 VSP VET

68 narttu vet Kerrostalon Pirkki Terho Matti Joensuu POISSA

Kasvattajaluokka

301 Jättösarven om. Tolvanen Lea Simoniemi 2 KP

302 Molssin om. Ikonen Risto Ilomantsi EI ES.

303 Rinkisen om. Harinen Jussi Kulho EI ES.

304 Sarvivaaran om. Lehtola Mikko Kulho 1 KP ROP KASV BIS KASV 3

305 Vikitan om. Puustinen Seppo Suhmura EI ES.

 

POHJANPYSTYKORVA HANNU TALVI

69 uros pen 5-7 Hopeapajulaakson Metku Kinnunen Miika Kontiolahti as 1 KP VSP PENTU

70 uros pen 7-9 Santtu Kesonen Hannu Lehmo 1

71 narttu pen 5-7 Bobergagårdens Blizka Helisten Mikko Jääli 1 KP ROP PENTU BIS PENTU 2

72 uros jun Keikarin Eversti Räsänen Jukka Oravikoski EH1

73 uros jun Lehtokukkulan Jäbä Ryhänen Janne Hiltulanlahti EH 2

74 uros jun Lenni Soininen Heikki Kuhmo H

75 uros jun Nokikorven Roni Leppänen Timo Kuhmo EH 3

76 uros jun Ukonvuoren Gaius-Julius Vuotjärvi Petja Joensuu EH 4

77 uros jun Vili Savolainen Veijo Kuvansi EH

78 uros nuo Jerkku Vartiainen Jukka Perttula ERI 1 SA

79 uros avo Cassu Romppanen Esa Kuhmo ERI 1 SA PU 4 VARA SERT

80 uros avo Chesthill´s Viking Snow Kalinainen Juhani Nurmes EH

81 uros avo Golden Heroes Forest Spirit Soininen Kirsi & Saastamoinen Antti Lapinlahti
ERI 2 SA

82 uros avo Kuutti Heikura Jarkko Lieksa ERI

83 uros avo Naavan Kiiski Helisten Marita & Mikko Jääli EH

84 uros avo Roju Saastamoinen Simo Ylämylly ERI 4

85 uros avo Tervashatelon Eppu Kiiskinen Markku Lieksa ERI 3

86 uros avo Tessu Rantala Sami Onttola ERI

87 uros käy Cosmo Norppa Jouni Kajaani ERI 1 SA PU 2 SERT

88 uros käy Kaikenriistan Ruuti Lehisto Heini Oulu ERI 2 SA PU 3

89 uros val Hopeapajulaakson Hippu Marttila Jari & Rusanen Sari Heinola ERI

90 uros val Hopeapajulaakson Piekka Oikarainen Arto Juornaankylä ERI 1 SA PU 1 ROP BIS 2

91 uros val Johka Sutinen Jorma Lieksa ERI 2 SA

92 uros val Joutsenvaaran Remu Laino Jari & Mahlamäki Katri Noormarkku ERI 3 SA

93 uros val Tatu Sutinen Jorma Lieksa ERI 4 SA

94 uros vet Hopeapajulaakson Rocky Ryhänen Janne Hiltulanlahti ERI 1 SA VSP VET

95 uros vet Kauppilanjoen Mosku Niemi Birgitta Kiiminki EH 3

96 uros vet Osku Saastamoinen Ari Lieksa ERI 2

97 uros vet Peku Heikura Jarkko Lieksa H

98 narttu jun Big Bunbear´s Gilda Hassinen helen & Eskelinen Riikka Louhioja EH 2

99 narttu jun Koppelokairan Noita Fabritius Virpi & Ryhänen Joni Äijälä H

100 narttu jun Paikkatakin Ruusa Niemi Birgitta & Teemu Kiiminki ERI 1 SA

101 narttu jun Yavanna´s Fiana Drees Sakari Oulunsalo EH 3

102 narttu nuo Big Bugbear´s Estelle Partanen Jenni & Kamaja Päivi Hammaslahti ERI 1 SA

103 narttu nuo Seljankan Hilma Tirkkonen Päivi Kaavi H

104 narttu avo Iitu Kontkanen Anu Ylämylly EH

105 narttu avo Joutsenvaaran Safira Vahosalmi Tanja & Kari Kimmo Kilvakkala ERI 2 SA PN 3
VARA SERT

106 narttu avo Joutsenvaaran Safran Mäkelä Kristiina & Jorma Kihniö ERI 1 SA PN 1 SERT VSP

107 narttu avo Kiekan Saaga Kontkanen Anu Ylämylly ERI

108 narttu avo Ladygaia Laaksoviita Timo Suomussalmi ERI 3 SA

109 narttu avo Seljankan Alli Tirkkonen Päivi Kaavi EVA

110 narttu avo Seljankan Rina Tirkkonen Päivi Kaavi ERI 4 SA

111 narttu avo Vuontisrovan Muohta Valli Matti Haukivuori H

112 narttu käy Joutsenvaaran Nietos Mäkelä Kristiina & Jorma Kihniö ERI 1 SA

113 narttu käy Joutsenvaaran Outa-Akka Fabritius Virpi & Ryhänen Joni Äijälä EH 2

114 narttu val Joutsenvaaran Osiris Vahosalmi Tanja Kilvakkala ERI 1 SA PN 4

115 narttu val Villivalon Puppy Saastamoinen Ari Lieksa ERI 2 SA

116 narttu vet Joutsenvaaran Becky Lou Mäkelä Kristiina & Jorma Kihniö ERI 1 SA PN2 ROP VET
BIS VET 1

Kasvattajaluokka

306 Joutsenvaaran om. Mäkelä Kristiina & Jorma Kihniö 1 KP ROP KASV BIS KASV 1

 

SUOMENPYSTYKORVA TAPIO EEROLA

117 uros pen 5-7 Aika-Ajon Jysky Sahioja Pasi Eno 1 KP ROP PENTU BIS PENTU 1

118 narttu pen 5-7 Pindogin Ansa Juslin Virpi & Ropponen Jani Heinävesi 3

119 narttu pen 5-7 Reika Romppanen Kati & Seppo Ilomantsi 1 KP VSP PENTU

120 narttu pen 5-7 Tenka Kiiskinen Reetta Lehmo 2

121 narttu pen 7-9 Sini Nuikki Rita Parainen 1 KP

4 uros jun Jahtitaigan Vekku Montonen Timo Lievestuore ERI 1 SA

122 uros jun Kekkeruusin Veka-Huli Ylönen Pentti & Rauno Mikkeli EH

123 uros jun Kultakurkun Poppe Lainonen Mauri Lieksa ERI 3

124 uros jun Shemeikka Lahtinen Heidi Haapalahti ERI 4

125 uros jun Toikan Jere Vantola Arttu Pyhältö ERI 2 SA

126 uros jun Tuiskunevan Pyry Kajo Kari Kontiolahti H

127 uros nuo Jeri Nevalainen Tiia & Makkonen Outi Polvijärvi EH 4

128 uros nuo Loukkaharjun Nikkarin Seppo Iso-Herttua Olli Rautalampi ERI 1 SA PU 1 SERT VSP

129 uros nuo Pietu Koponen Pekka Varkaus EH 3

130 uros nuo Pikku-Lissun Osku Sepponen Tero Kiihtelysvaara ERI 2 SA

131 uros avo Kekkeruusin Uljas Voutilainen Tarmo Iisalmi ERI 1 SA PU 3 VARA SERT

132 uros avo Loukkaharjun Rudolf Romppanen Irmeli & Kettunen Irene Polvijärvi H

133 uros avo Siiwekkään Lalli Reijonen Juho Polvijärvi ERI 2

134 uros avo Vehkavaaran Hupi Härkönen Marko Onttola POISSA

135 uros avo Vili Karvinen Jouni Onkamo EH 3

136 uros käy Jokitorpan Konsta Mäkelä Erkki Vuonisjärvi H

137 uros val Koppelokankaan Rico Hurskainen Juhani Ilomantsi ERI 4 SA

138 uros val Kätsän Niku Laukkanen Kalevi Villala ERI 2 SA PU 4

139 uros val Linkkarin Pikinokka Ala-Nisula Sari Kurikka ERI 1 SA PU 2

140 uros val Loukkaharjun Lapin Ukko Silomäki Päivi & Arvo & Lielahti Toivo Parkano ERI 3 SA

141 uros val Loukkaharjun Rocky Onikki Reijo Kuvansi EH

142 uros val Marjuskan Batman Kyllönen Antero Kuhmo EH

143 uros val Onni Tastula Teuvo & Tanja Kolho ERI

144 uros val Sulunmäki Kieppu-Topi Tuovinen Tuomas Lappeenranta EH

145 uros vet Kätsän Topi Laukkanen Kalevi Villala EH 2

146 uros vet Sävelen Mahti Valtanen Voitto Puhos ERI 1 ROP VET BIS VET 3

147 uros vet Temu Immonen Mikko Imatra HYL

148 narttu jun Ailatis Halla Nyholn Kai-Eerik Kuorevaara EH

149 narttu jun Kekkeruusin Vellamo Ala-Iso Pertti Simo ERI 2 SA PN 2 VARA SERT

150 narttu jun Kekkeruusin Vicky Heikkinen Matti Kajaani ERI 1 SA PN 1 ROP SERT BIS 3

151 narttu jun Kekkeruusin Vieno Mathlin Riikka & Lämsä Pauli Veneheitto ERI

152 arttu jun Koppelokankaan Lili Mononen Juha Heinävesi EH

153 narttu jun Koppelokankaan Ymmi Rissanen Birgitta & Jarmo Lieksa H

154 narttu jun Loukkaharjun Aito Lempi Silomäki Päivi & Arvo Parkano ERI 3 SA PN 4

155 narttu jun Loukkaharjun Antsku Rissanen Birgitta & Jarmo Lieksa EH

156 narttu jun Luppaaika Parviaämmä Kalla Marianne & Tom Etelä-Portimojärvi ERI 4 SA

157 narttu jun Mäntyahon Mari Syrjälä Antti Matias Kuusamo H

158 narttu jun Rieskamaan Myytti Karhunen Aku Puumala ERI SA

159 narttu jun Ullastiina Prinsessa Kuosmanen Katri & Heikura Marko Kaavi H

160 narttu nuo Jepa Nevalainen Tiia Polvijärvi H

161 narttu nuo Kätkävaaran Mimmi Partanen Maria & Aatu Heinävaara ERI 1

162 narttu nuo Urkkalammen Jasmin Pirinen Armi & Tenho Polvela H

163 narttu avo Karahkan Er-Minni Ahonen Matti Mikkeli EH 3

164 narttu avo Lehtokiven Hippu Palviainen Katjaana & Arto Heinävaara EH 4

165 narttu avo Riistatuulen Joiku Juslin Virpi Heinävesi H

166 narttu avo Ruuti Hietala Antti Onttola H

167 narttu avo Tessu Tuomainen Mikko Leppävirta ERI 2

168 narttu avo Tiltu Marttinen Jari Hirvensalmi ERI 1 SA

169 narttu avo Virkalan Tuuli Mustonen Juha Hammaslahti EH

170 narttu käy Hakojen Noita Peltonen Seppo Kyynämöinen POISSA

171 narttu käy Koppelokankaan Nata Randelin Ilkka & Jasmin Imatra ERI 2

172 narttu käy Pogostan Tinka Ehrukainen Hannu Marjovaara ERI 3

173 narttu käy Sorvorttan Usva Sormunen Kari Nurmes ERI 1 SA

174 narttu val Kina Anttila Seppo Ylivieska ERI 1 SA PN 3

175 narttu val Koppelokankaan Eri Valtanen Voitto Puhos ERI 2

176 narttu val Pirkko Lackman Mari Lieksa POISSA

177 narttu vet Loukkaharjun Neiti Silomäki Päivi & Arvo Parkano POISSA

178 narttu vet Reetta Immonen Pekka Syvänniemi H

179 narttu vet Sulunmäki Sohvi Arola Laura & Tapio Vainikkala ERI 2

180 narttu vet Tyrreliina Tastula Teuvo & Tanja Kolho ERI 1 VSP VET

Kasvattajaluokka nartut

307 Kekkeruusin om. Korhonen Pertti Nakertaja 2 KP
308 Koppelokankaan om. Rissanen Birgitta Lieksa 3 KP

309 Loukkaharjun om. Silomäki Arvo Parkano 1 KP ROP KASV BIS KASV 2

Jälkeläisluokka

401 Sävelen Mahti KANS&FIN&PL MVA MV06 FIN KVA
om. Valtanen Voitto Puhos 1 KP ROP JÄLK 1 BIS JÄLK 1